„Mi a mi életünk? Egy játék!” Ez a mondat a Pikk dáma című operából régóta szimbolikus metafora, amely az életet mint játékot személyesíti meg. A legtöbb ember azonban rájön, hogy az élete inkább hasonlít a szürke hétköznapok unalmas egymásutánjára, mint egy izgalmas játékra.
Reklám
A játékok általában túl maradnak a gyermekkor küszöbén, a modern világban pedig egyre gyakrabban számítógépes alapúak. Vannak, akik, hogy energiájukat fenntartsák, vasárnaponként fociznak a barátaikkal, vagy ebédszünetben asztaliteniszeznek. A korral azonban fizikai korlátok jönnek, és egyre nehezebbé válik a játék.
De semmi sem akadályoz meg minket abban, hogy a gamifikáció elemeit biztonságosan és egyszerűen bevigyük a mindennapi életünkbe. A gamifikáció vagy az oktatási folyamatok játékosítása már trenddé vált, és nemcsak az oktatási intézményekben, hanem az önképzésben is alkalmazhatjuk, függetlenül attól, hogy pontosan mit tanulunk.
Gamification, gamifikáció: mi is ez?
A gamifikáció és a játékosítás szinonimák, hiszen mindkettő a játékmódszerek és -megközelítések alkalmazását jelenti a motiváció és a különböző feladatokban való részvétel növelésére.
A gamifikáció célja az oktatásban, hogy a diákok és a tanulók aktívabban részt vegyenek a tanulási folyamatban, ahelyett, hogy csak a tanárokat hallgatnák. Az értékesítésben a gamifikációt arra használják, hogy olyan vásárlókat vonzzanak, akiket jobban érdekel a különböző játékpillanatokban való részvétel, mint a puszta kedvezmények elnyerése.